Gazy Techniczne Air Liquide

Założona w roku 1902, Grupa Air Liquide jest światowym liderem w dziedzinie gazów, technologii i usług dla przemysłu i ochrony zdrowia. Grupa, obecna w 80 krajach i zatrudniająca około 68 000 pracowników, łączy globalne doświadczenia z uwzględnieniem lokalnej specyfiki dla ponad 3 milionów swoich klientów i pacjentów. Grupa Air Liquide rozpoczęła działalność w Polsce w 1995 roku. Obecnie posiada cztery zakłady produkujące azot, tlen i argon w postaci ciekłej. Pierwszy z nich to największa w Polsce instalacja do rozdziału powietrza w Dąbrowie Górniczej, pozostałe zakłady zlokalizowane są w Głogowie, Krakowie i Puławach. Nasze nowoczesne centra napełniania butli, oparte na w pełni zautomatyzowanej technologii, pozwalają na uzyskiwanie gazów sprężonych o stałej i powtarzalnej jakości oraz gwarantują stabilny skład gazu podczas całego cyklu użytkowania butli.

 

Oferta Air Liquide obejmuje dostawy gazów w postaci ciekłej i sprężonej oraz z jednostek on-site.

 

Aby wydajnie, bezpiecznie i oszczędnie dostarczać gazy Klientom, Air Liquide w Polsce rozszerza nowoczesne rozwiązania technologiczne - dla branży spożywczej, obróbki cieplnej, metalurgii, spawalnictwa i innych - spełniające najostrzejsze wymagania odbiorców. Air Liquide rozwija również innowacyjne usługi w dziedzinie śledzenia produktów,dystrybucji oraz lokalnego zarządzania gazami, aby umożliwić Klientom skoncentrowanie się na ich podstawowej działalności, zwiększając jednocześnie niezawodność,wydajność i komfort.

 

Bezpieczeństwo jest jednym z głównych zadań w działalności Air Liquide. Odzwierciedleniem działań w tym zakresie było wdrożenie w Air Liquide Polska Zintegrowanego Systemu Zapewnienia Jakości, Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, zgodnego z normami PN-EN ISO 9001:2009 oraz PN-N-18001:2004, a także Systemu zarządzania bezpieczeństwem żywności - Wymagania dla organizacji w całym łańcuchu żywnościowym, zgodnego z normą PN-EN ISO 22000:2006.

 

W swojej ofercie Air Liquide posiada następujące gazy sprężone:

  • ARCAL™- gama spawalniczych gazów osłonowych,
  • FLAMAL™- gazy do zastosowań płomieniowych,
  • LASAL™- gama gazów przeznaczona dla urządzeń laserowych,
  • ALIGAL™- atmosfery ochronne dla przemysłu spożywczego,
  • ALPHAGAZ™- gama gazów dla zastosowań laboratoryjnych i analitycznych
  • oraz wiele innych.

 

Więcej informacji o firmie Air Liquide Polska, oferowanych przez nią gazach, usługach i rozwiązaniach znajduje się na stronie internetowej: https://przemysl.air-liquide.pl/
Zapraszamy do współpracy!